Urzadzenie diagnostyczne can obdii uniwersalne

Czym stanowi kolposkop?

Kolposkop to coraz niezwykle tanie urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu wysokiej klasy układu optycznego ze dodatkowym współosiowym oświetleniem daje szansa dokładnego zbadania intymnych partie ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można uzyskać nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop i jego skorzystanie

Kolposkop obraca się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a dodatkowo pochwy i sromu w projekcie wykrycia zmian, które potrafiły oznaczać o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Wymienia się, że dokładność diagnozy dokonanej przez kolposkop ma od 79 do niemal 97%, w zależności od jego kształtu.

Jak wskazuje badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem prowadzonym gdy pacjentka występuje na fotelu ginekologicznym. Na indywidualnym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który ułatwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy realizowany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za pomocą którego obserwuje się ściany pochwy i powierzchnię szyjki macicy w normalnym powiększeniu, przy dużym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie pytania i monitorowanie go na specjalnym ekranie, a i zapisywanie i drukowanie dla pacjentki, jak także do celów przygotowania dokumentacji medycznej i umieszczenia diagnozy.